Archív

Ako si vybrať prilbu na motorku

 

Motocyklová prilba je jedna z najdôležitejších vecí, ktorú motorkár k svojmu vybaveniu potrebuje. Prilba Vám dokáže zachrániť život a preto by ste nemali pri výbere pozerať len na cenu. Kvalitná prilba Vám môže zachrániť život, na to netreba zabúdať.
Niekoľko zásad, ktorými by ste sa mali riadiť pri výbere motocyklových prilieb:

1. Kúpte si vždy novú prilbu len pre seba ! 
2. Prilbu nikomu nepožičiavajte, pretože každý človek ma iný tvar hlavy a môže sa stať že keď Vám ju kámoš vráti tak Vám bude prilba väčšia, začne Vám do nej fúkať a s hygienického hľadiska to tiež nieje ta najsprávnejšia vec.
3.Prilbu si vždy vyskúšajte, aby ste vedeli ako Vám sedí na hlave. Veľkosti prilieb sa rozdeľujú podľa obvodu hlavy, ktorý sa meria tesne nad obočím. Pozor, nikdy sa nespoliehajte na to že ak Vám je veľkosť napr. M od jedného výrobcu dobrá tak, že vám bude sedieť každé M-ko, každý výrobca má svoju špecifickú výplň, škrupinu a tvar, ktorý nesedí perfektne úplne každému, dokonca sa môže stať ,že Vám prilba od určitého výrobcu nebude sedieť vôbec, vtedy treba skúsiť inú značku prilby.
4. Choďte do obchodu napr. DS AUTO v Námestove :) kde si prilbu vyskúšate. Vyskúšajte si viacero veľkostí od viacerých výrobcov aby ste sám najlepšie zistil ktorá je pre Vás ta naj.

Príďte sa k nám pozrieť a vyskúšať si prilbu, radi Vám poradíme. Sami jazdíme na motorkách už pár rôčkov a preto vieme aj poradiť ak ste napríklad začiatočník. Ten čo jazdí už dlhšie sám vie čo potrebuje :)

Doprava zdarma pri nákupe nad 70€
Len originálne produkty
Skladový tovar expedujeme do 24 hodín
Kamenné predajne